System diagnostyczny EDS

EDS – Elektronic Diagnostic System - Elektroniczny system diagnozowania i archiwizacji parametrów pracy poszczególnych wymienników dolnych źródeł do gruntowych pomp ciepła. Rejestracja pomiaru temperatury roztworu glikolu realizowana jest na wejściu do wymiennika, na powrocie z wymiennika, wskazując jednocześnie zapis różnicy temperatur. Układ analityczny współpracujący z elektronicznym czujnikiem przepływu umożliwiającym m.in. precyzyjną archiwizację danych. Optymalizacja procesów kontrolnych poprzez synchronizację rejestracji danych z czujnika przepływu, czujnika pogodowego oraz czujników wymiennika.
System montowany jest (na zamówienie) w układach rozdzielaczowych dolnego źródła takich jak: Rega Univers, RS Univers, Nomo, New Brado, Altra Scandic, Spider.

Uproszczoną formą systemu diagnostycznego EDS jest EDS – BASIC . Montowany w rozdzielaczach umieszczonych wewnątrz pomieszczeń. Realizuje w czasie rzeczywistym pomiar temperatury medium na wejściu do poszczególnych wymienników gruntowych, na powrocie z wymienników do pompy ciepła oraz wskazuje różnicę ich temperatur . Ze względu na swoją specyfikę przyporządkowany jest produktom : Rega Univers oraz RS Univers.

 

EDS NomoSEDS Brado SEDS RegaS