aktualności
CZYSTE POWIETRZE
CZYSTE POWIETRZE data dodania: 22.10.2018

CZYSTE POWIETRZE

W połowie września ruszył nabór wniosków do rządowego programu dopłat Czyste powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Ma za zadanie skupić się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale również dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

W ramach dofinansowania można dostać do 53 tys. zł. Program dotyczy wymiany pieców i termomodernizacji budynków i będzie realizowany przez 12 lat, przy czym przez 10 lat będzie można składać wnioski.

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

- wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu

- docieplenie przegród budynku

- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej

- montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

- instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej)

- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Na co dostaniemy pożyczkę, a na co dotację? Ile maksymalnie może wynieść dofinansowanie? Wszystkie niezbędne informacje uzyskacie Państwo od naszych pracowników

ulotka